Uzaklar II, Horn Burnu, 11 Mart 2011, Tsunami

20110312

Osman Atasoy web sitesinde 11 Mart'ta "Şu anda Horn Burnu'nun 10 mil kuzeyinde, üzerinde kimsenin yaşamadığı Herschel Adasının Martial adlı koyunda demirliyiz."  diye yazmış. 12 Mart'ta ise aşağıdaki not var:


Şili donaması biraz önce bulunduğumuz bölge için de alarm verdi. Bu diğerlerinden farklı, "Yüksek Derecede" bir alarm. Herkesin deniz seviyesinden yüksek yerlere çıkmasını istiyorlar. Bizim koyu dalgalar etkilemez diye düşünmüştük. Ancak suların hızla çekilip, son sürat geri gelmesi söz konusuymuş. İş ciddiye bindi.

Benim tekneyi bırakıp tepelere çıkmam söz konusu olamaz. Gidebileceğimiz başka bir yer de yok. Dünyanın her yere uzak bu köşesinde sıkışıp kaldık gibi görünüyor. Endişeli bir bekleyiş içindeyiz.

Yıllardır ulaşmak için çaba sarf ettiğim Horn Burnu'nda, tam vardık diye sevineceğimiz sırada, bunların başımıza gelmesi çok tuhaf. Biraz da traji komik... Kendimi çölde kutup ayısına rastlamış kısmetsiz bedevi gibi hissediyorum!


Ama bu saat itibari ile tehlike ile karşılaşmış olmalılar. Son durum nedir belli değil.2011-03-12 11:01:56 itibari ile konumuna bakarsak çok güvenli bir yerde gibi.. Tsunami Batıdan gelecekti.

0 comments

Yorum Gönder